ГОМЕОПАТИЧЕСКИЙ ДОМАШНИЙ ВРАЧ

Предлагаем ознакомиться с книгой выдающегося врача-гомеопата и педагога Расмы Калнини „Гомеопатический домашний врач”.
Книга представляет собой практический путеводитель, в случае болезни позволяющий быстро найти оптимальные лечебные средства для облегчения состояния пациента. Книга знакомит с историей развития гомеопатии, принципами и методами лечения.

Врач-гомеопат Расма Калниня 1932-2016

Расма Калниня заложила начало очень нужной и важной практике – изданию гомеопатической литературы на латышском языке. Книга „Гомеопатический домашний врач” стала итогом ее долголетнего труда и опыта. Это ценность, полезная и для врачей, и для пациентов.

Ингуна Вецвагаре, врач-гомеопат, президент Латвийской ассоциации гомеопатов

Расма Калниня заложила начало очень нужной и важной практике – изданию гомеопатической литературы на латышском языке. Книга „Гомеопатический домашний врач” стала итогом ее долголетнего труда и опыта. Это ценность, полезная и для врачей, и для пациентов.

Анна Кальке, врач-гомеопат

В последние годы интерес к гомеопатии в мире и Латвии неуклонно растет, что следует всячески приветствовать. Но у людей не всегда есть под рукой надежный источник информации об очень широком и многогранном применении гомеопатии. Разумеется, лучше всего выбирать гомеопатические лекарства, консультируясь с врачом-гомеопатом. Но если по каким-то обстоятельствам это невозможно, книга станет хорошим союзником в улучшении здоровья.

Даце Гайле, врач-гомеопат

GREMOŠANAS ORGĀNU SLIMĪBU ĀRSTĒŠANA

Hroniski kuņģa un zarnu iekaisumi visbiežāk izveidojas, ja ir nekārtīgs dzīvesveids, neregulāra vai nepareiza ēšana, kā arī atkārtoti vai neārstēti akūti iekaisumi. Gandrīz vienmēr aknu, žultspūšļa slimībām un aizkuņģa dziedzera darbības traucējumiem kā blakusparādība ir gastrīti un enterokolīti. Tāpat gremošanas traucējumi var būt sirds, podagras, reimatisma, plaušu un nieru slimību, asinsslimību gadījumos.

Simptomi: slikta ēstgriba, slikta garša mutē, atraugas, reizēm smaguma sajūta vēderā, var likties, ka kuņģis pārpildīts, tajā viss stāv uz vietas, negremojas. Slikta dūša, reizēm vemšana. Cilvēks saspringts, nervozs, dusmīgs, it sevišķi no rītiem. Sievietes raudulīgas, bieži jūtas nomāktas. Tieksme atgulties pēc ēšanas. Vēdera izeja – pārsvarā aizcietējumi, daudz gāzu, uzpūšanās, var būt novājēšana.

Lai izveseļotos, vispirms nepieciešams kārtīgi, regulāri ēst, tāpat jāatsakās no alkohola, kafijas, stipras tējas, un kairinošiem, trekniem ēdieniem. Nav ieteicami trekni, saldi ēdieni, bieži zirņu un pupiņu ēdieni. Jāēd noteiktā laikā, nedrīkst pieēsties vakarā (aptaukošanās!).

Arnica D3 – Arnica montana – kalnu arnika
Derīgs visdažādākajām kuņģa un zarnu slimībām. Iedarbojas tonizējoši, līdz ar to ļoti labi der noslīdējušu kuņģu un barības vada trūču ārstēšanai. Uzlabo gremošanu.

Simptomi: vēders uzpūsts, daudz smirdīgu gāzu. Izkārnījumi pašķidri, smirdīgi, gļotaini, arī asiņaini. Liekas, ka tūplis nenoslēdzas. Asiņojoši hemoroīdi.

Deva: pa 10 pilieniem 2-3 reizes dienā.

Nux vomica D3-6-12 – vemjamais rieksts
Saslimšana pārpūles, dusmu, alkohola un asu ēdienu lietošanas, neregulāra dzīvesveida un ēšanas sekas.

Simptomi: balti aplikta mēle, slāpes (gribas alu), dedzināšana. Mutē skāba, rūgta vai metāliska garša, sliktāk pēc ēšanas. Bada sajūta. 1-2 stundas pēc ēšanas pakrūte kā piebāzta, gribas izvemties. Sāpes var būt periodiskas, kad kuņģis tukšs. Tās var izstarot uz muguru. Vēdera izeja ar izteiktu veltīgu dzīšanos. Izkārnījumi mazās porcijās.
Var būt hemoroīdi ar niezi, dedzināšanu, var asiņot. (Pret aizcietējumiem jālieto Nux vomica 6 vai 12, bet caurejai Nux vomica D4).

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā.

Arsenicum album D6-6 – Acidum arsenicosum anhydricum – arsēnpaskābe, baltais arsēna oksīds

Simptomi: sausa mute, slāpes. Mēle sausa, sarkana, var būt brūngani aplikta ar čūlām. Smaganas iekaisušas, reizēm šķiet, ka zobi kļuvuši „vaļīgi”. Slikta ēstgriba, jau no ēdiena smaržas slikta dūša, dedzināšana un skābas atraugas. Kuņģa sāpes periodiski, lēkmēm, kuru laikā liels nemiers. Vēders stipri uzpūsts un jūtīgs pret pieskārieniem. Parasti ir caureja ar lielu vājumu pēc vēdera izejas, bieži ir hemoroīdi, kas pēc vēdera izejas deg kāugunī. Slimnieka stāvoklis pasliktinās naktī un aukstumā. Labāk siltumā. Ieteicams dot kopā ar Nux vomica D6 pirms ēšanas un Arsen. alb. D6 pēc ēšanas.

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā.

Pulsatilla D4 – Pulsatilla pratensis – pļavas silpurene
Ieteicams maigām, mazasinīgām, nervozām, sievišķīgām, blondām vai sarkanmatainām personām ar zilām acīm.

Simptomi: mutē rūgta garša, it sevišķi no rītiem atmostoties. Mēle bieži balti aplikta, nav ēstgribas, nav garšas sajūtas. Mute sausa, bet slāpju nav.
Pēc trekna un skāba ēdiena pakrūtē dedzina, it sevišķi pēc cūkas gaļas. Var būt vemšana ar gļotām, žulti un galvassāpēm, reiboņi. Pretīgums pret gaļu, maizi, sviestu. Izkārnījumi pašķidri, gļotaini ar mainīgu krāsu. Vēdera izeja bieži vien var būt pēc pusnakts. Sāpīgi hemoroīdi, kas var bieži asiņot.

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā.

Lycopodium D4 – Lycopodium clavatum – plakanais staipeknis
Lietojams cilvēkiem ar hroniskām slimībām.

Simptomi; āda sausa, izskats neveselīgs, muskulatūra vāja. Pārsvarā aizcietējumi ar krampjiem tūplī, liekas, izkārnījumi aiziet atpakaļ. Cilvēks nervozs, neapmierināts, negrib palikt viens. Necieš stingru jostu, drēbju spiedienu ap vidukli. Stāvoklis pasliktinās mierā un kustību sākumā, pēcpusdienā no 16 līdz 20, no stiprām smakām, no siltuma. Labāk – pēc atraugām, pēc silta ēdiena un dzēriena (īslaicīgi). Mutē skāba vai rūgta garša. Mēle sausa, var būt gļotaini aplikta, sausa, sarkana, saplaisājusi. Čūlas mutes kaktiņos.

Bada sajūta, bet pēc dažiem kumosiem jūtas paēdis. Ēstgribas trūkums mainās ar bada sajūtu. Ja laikā nepaēd – sāp galva. Pēc ēšanas miegainība. Dedzināšana pakrūtē, uzpūšanās. Atraugas un gāzu noiešana īslaicīgi uzlabo stāvokli. Var būt vemšana ar zaļu, rūgti skābu kuņģa saturu. Grib saldumus, bet riebjas gaļa un silts ēdiens.

Lycopodium ir labs aknu ārstēšanas līdzeklis.

Simptomi: aknu rajons sāpīgs, labajā paribē smaguma sajūta. Ilgstoši aizcietējumi ar veltīgu dzīšanos. Izkārnījumi mazos gabaliņos, sausi. Asiņojoši hemoroīdi, ar stipru niezi. Var būt zarnu atonija, arī spazmas. Vēders urkšķ un burkšķ, vairāk lejasdaļā, kreisajā pusē.

Deva: pa 10 pilieniem1-2 reizes dienā.

Bryonia D3 – Bryonia alba – baltā sētvija
Ieteicams cilvēkiem ar žultainu temperamentu, kas ātri dusmojas.

Simptomi: nosliece uz locītavu sāpēm. Slimība parasti sākas lēnām. Ir gļotādu sausums, slāpes, grib daudz dzert aukstu, lieliem malkiem. Asas durošas sāpes dažādās vietās, ne tikai vēderā. Mēle biezi aplikta, balta, sausa, mutē var būt rūgtena garša un sāpīgas čūlas. Kuņģī liels smagums.
Pilnums, dedzinoša sajūta. Slimnieka stāvoklis pasliktinās pēc ēšanas, no kustībām. Biežāk aizcietējumi ar veltīgu dzīšanos. Izkārnījumi ļoti sausi, var būt ar gļotām. Vasarā pēc apaukstēšanās caureja, kas parasti sākas agri no rīta, „dzen laukā no gultas” ar lielu dzīšanos, dzeltenīgām gļotām, var būt arī asiņu piejaukums. Uzlabojas, dzerot ko siltu (bet ne vienmēr), mierā.

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā.

Robinia D4 – Robinia pseudoacacia – baltā akācija
Noderīgs skābai dispepsijai.

Simptomi: paaugstināta kuņģa skābe, skābas atraugas, Reizēm tik skābi vēmekļi, ka nomizo zobus.
Stipra dedzināšana, it sevišķi tukšā dūšā. Slimnieka stāvokli uzlabo ēšana. Kuņģī smagums, sāpes vai vājums. Galvassāpes pieres daļā reizē ar sirds vājumu. Vēdera uzpūšanās, aizcietējumi ar stipru dzīšanos.

Deva: pa 10 pilieniem 2 reizes dienā.

Capsicum annuum D4 – kajēnas pipari

Simptomi: dedzināšana kuņģī, mutē, tūplī. Kuņģī aukstuma sajūta, liels salīgums, bailes no svaiga gaisa un kustībām, necieš pieskaršanos. Smirdīga elpa, deg mēles galiņš. Slimnieki ir robusta izskata, pilnasinīgi, flegmātiski cilvēki. Mēle sausa, mutes kaktiņos čūlas. Siekalošanās, paaugstināta kuņģa skābe. Stipra vēdera uzpūšanās, caurejas, ļoti sāpīgi, saiņojoši hemoroīdi. ”Tūplis kā brūce”. Vēders iziet vairākas reizes dienā, mazām porcijām, ar gļotām.

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā.

Antimonium crudum 6 – sēra antimons

Simptomi: ļoti biezi balti aplikta mēle. Slikta ēstgriba, bet reizē pakrūtē tukšuma sajūta. Kuņģis pārpildīts. Slikta dūša, vemšana, kas neatvieglina. Sliktāk no vīna, skābiem augļiem. Caurejas mainās ar aizcietējumiem.

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā.

China D4 – China regia – Cinchona succirubra PAVON – hinīna koks (lieto mizu)

Chininum arsenicosum 4 – arsēnskābais hinīns
Šie līdzekļi sevišķi ieteicami pēc „šķidruma zaudējumiem”, asiņošanas, strutošanas, svīšanas, caurejas, kā arī, ja agrāk pārslimota malārija. Vairāk noderīgs cilvēkiem, kas stipri novājējuši pēc citām slimībām.

Simptomi: cilvēks kalsns, stipri svīst, var būt dūkšana ausīs, galvassāpes, izteikts vājums, nervozs nemiers. Mēle balti aplikta, mutē rūgtena garša, smaganas iekaisušas. Vēders uzpūsts, slikta dūša, atvieglinošas atraugas, reizēm atvemj nesagremotu ēdienu. Var būt pilnīgs ēstgribas trūkums, tomēr pārsvarā tā ir laba. Bērniem var būt bez mēra liela ēdelība. Vēders stipri uzpūsts, kas var izraisīt sirdsklauves. Vēdera izeja tūlīt pēc ēšanas bez sāpēm, var būt pašķidri izkārnījumi kopā ar daudz smirdīgām gāzēm. Slimnieka stāvoklis pasliktinās pēc apaukstēšanās un dārzeņu lietošanas. Hemoroīdi, vājuma sajūta tūplī. Kuņģa skābe pazemināta vai normāla.

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā.

Graphites 6 – grafīts

Simptomi: pazemināta kuņģa skābe, bet reizē skābas atraugas. Smagums kuņģī, pastāvīgi aizcietējumi, nav pat vēlēšanās izkārnīties, riebums pret gaļu. Mazasinīgi, bāli, tukli, skumji cilvēki.

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā. Vislabāk dot stundu pēc ēšanas un vienlaicīgi Nux vomica 12 stundu pirms ēšanas. pa 10 pilieniem 1-3 reizes dienā.

Carbo vegetabilis 6 – buksuskoka ogle
Ieteicams galvenokārt veciem cilvēkiem, bet noderēs arī jaunākiem.

Simptomi: ļoti liels vājums un spēku izsīkšana, izteikta iekšēji dedzinoša sajūta, bet āda un locekļi auksti, auksti sviedri. Nav ēstgribas, ir rūgšanas dispepsija, stipra uzpūšanās, slikta dūša, atraugas, kas pastiprinās pēc ēšanas. Atraugas (var būt skābas) uzlabo pašsajūtu. Pakrūtē smagums, vājums. Pēc ēšanas bieži elpas trūkums, sāpes sirdī, tās var izstarot uz muguru, kuņģis kā aizmidzis. Sliktāk no tauka un piena ēdiena, pret tiem riebums. Gribas kairinošus ēdienus – sāļus, skābus, dārzeņus, aukstu ūdeni, alkoholu, bet tie pašsajūtu pasliktina. Zarnas bez tonusa, kas vēl vairāk veicina uzpūšanos. Gāzes ļoti smirdīgas. Pārsvarā aizcietējumi ar veltīgu dzīšanos bez rezultātiem. Tumši sarkani, sāpīgi hemoroīdi, var asiņot. Tūplis var mitroties, sačūlot. Retāk caureja ar tumšiem šķidriem, gļotainiem izkārnījumiem. Sliktāk jūtas vakarā, ap pusnakti, aukstumā. Labāk – pēc atraugām.

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā.

Phosphor 6 – baltais fosfors
Ieteicams blondiem, zilacainiem, slaidiem cilvēkiem, sangviniķiem, taču tie var būt nervozi un pārmērīgi jūtīgi.

Simptomi: mēle balta vai sarkana, sausa, spīdīga, smaganas ātri asiņo. Gribas daudz dzert aukstu ūdeni, bet iedzerto drīz vien izvemj. Skāba garša, dedzināšana, skābas atraugas, vēderā vājuma un tukšuma sajūta. Sāpes un dedzināšana pēc ēšanas. Bada sajūta, it sevišķi naktī. Uzēdot tā pāriet un var gulēt tālāk. Caureja agri no rīta, žultaina ar gļotām un asinīm, reizēm eļļaina, kā putra. Tūplī vājums, liekas, ka tas stāv vaļā. Ja ir aizcietējumi, tad izkārnījumi ļoti gaiši, pat pelēki, gabaliņos, ļoti sausi. Dzīšanās. Asiņojoši hemoroīdi.

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā.

Kalium carbonicum D6 – ogļskābais kālijs (potašs)
Ieteicams mazasinīgām, ātri nogurstošām personām, kurām ir gremošanas traucējumi un sāpes mugurā (jostas vietā, krustos).

Simptomi: tukšā dūšā pakrūtē vājums, tukšuma sajūta, var būt skābas atraugas, dedzināšana, iekšēja nervozitāte. Pēc ēšanas slinkums, miegainība. Slikta ēstgriba. Negribas gaļu un maizi. Vēderā jūt pulsāciju, kuņģis un zarnas atoniskas. Vēdersāpes krampjveida, spiediens slimnieka stāvokli uzlabo. Var būt čūlains kolīts. Tūplī dedzina un mitrojas, hemoroīdi, ļoti jūtīgi pret pieskaršanos.

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā.

Aloe D3 – Aloe soccotrina – alveja
Šis līdzeklis labi palīdz zarnu trakta un aknu un žultspūšļa slimniekiem, it sevišķi, ja slima resnā zarna.

Simptomi: mainīga ēstgriba, skābas, rūgtas vai tukšas atraugas. Mute sausa, lielas slāpes. Vēders uzpūties, urkšķ, rūc, it sevišķi pirms vēdera izejas, tā lejasdaļā. Var būt pēkšņa caureja, pie tam agri no rīta, ar lielu dzīšanos. Izkārnījumi dzelteni, ūdeņaini, smirdīgi, rada čūlas. Bieži ir gļotu kunkuļi. Tūplis kā brūce, sauss. Izkārnījumi var nākt kopā ar urīnu vai gāzēm un pat nepamanīti. Pēc vēdera izejas ļoti liels vājums. Ja ir aizcietējumi – arī stipra dzīšanās un daudz gāzu, gļotas ar asins piejaukumu. Jebkurā gadījumā izkārnījumi tiek it kā „izšauti” ar lielu spēku. Dzīšanās notiek vēl arī pēc vēdera izejas. Hemoroīdi.

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā.

Mercurius solubilis D4 – Mercurius solubilis Hahnemanni – melnais dzīvsudraba oksiduls
Galvenokārt ārstē muti, resno zarnu, aknas, aizkuņģa dziedzeri.

Simptomi: izteiks nogurums, nespēks, vājums, kā arī nemiers. Mēle balta ar zobu nospiedumiem, valga, lielas slāpes. Smaganas pietūkušas, viegli asiņo, mute smako, dauz siekalu, var būt metāliska garša. Ēstgriba mainīga. Kuņgī dedzinoša sajūta, liels jūtīgums. Uzpūšanās. Nevar uz labās puses gulēt. Smirdīga, bieži vien zaļgana caureja ar gļotām un asinīm. Nepārtraukta dzīšanās.
Naktī pasliktinās. Asiņojoši hemoroīdi. Slimnieks labāk jūtas no rīta, mierā, guļot.

Deva: pa 1 tabletei 2-3 reizes dienā.

Podohyllum D4 – Podophyllum pellatum – vairoga podofils
Galvenokārt iedarbojas uz aknām un tievo zarnu.

Simptomi: visas parādības pārsvarā pēkšņas. Kuņģī var būt dedzināšana, atraugas skābas. Pēkšņa krampjveida, žultaina vemšana ar sāpēm vēderā. Agri no rīta, smirdīga, putrveida vai ūdeņaina caureja, atsevišķām porcijām, bet bez sāpēm.
Vēderā vājuma sajūta, liekas, ka visas iekšas izkritīs ārā. Zarnas rūc, it sevišķi pēc ēšanas. Pirms vēdera izejas atraugas, slikta dūša, pēc – liels vājums, tukšums pakrūtē, var būt sāpes, kas it kā spiež uz tūpli un dzemdi. Tūplis iekaisis, var mitroties. Hemoroīdi. Reizēm var būt aizcietējumi, tad jālieto Podophyllum 6 vai 12. Sliktāk no rītiem, pēc ēšanas, karstā laikā. Labāk vakarā.

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā.

Par homeopātisko preparātu iegādi vairāk uzzini šeit:
Zāļu nepamatota lietošana ir kaitīga veselībai.
Pirms zāļu lietošanas konsultējieties ar ārstu.
© SIA Homeopātija