HOMEOPĀTISKAIS MĀJAS ĀRSTS

Piedāvājam iepazīties ar izcilās latviešu ārstes homeopātes un skolotājas Rasmas Kalniņas grāmatu „Homeopātiskais mājas ārsts”.
Grāmata ir praktisks ceļvedis, kas slimības gadījumā ļaus ātri atrast piemērotākos ārstniecības līdzekļus, lai atvieglotu pacienta stāvokli. Grāmata iepazīstina ar homeopātijas attīstības vēsturi, ārstēšanas principiem un metodēm.

Ārste homeopāte Rasma Kalniņa 1932-2016

Rasma Kalniņa ir aizsākusi lielisku un ļoti būtisku praksi – homeopātiskās literatūras izdošanu latviešu valodā. Grāmata „Homeopātiskais mājas ārsts” ir viņas ilggadējā darba un pieredzes rezultāts. Tā ir vērtība, kas būs noderīga gan ārstiem, gan pacientiem.

Inguna Vecvagare, ārste – homeopāte,

Latvijas Homeopātu asociācijas prezidente


Rasma Kalniņa ir ieguldījusi milzīgu darbu, attīstot un skolojot mūsdienu Latvijas homeopātu paaudzi. Viņas grāmata viegli un ērti palīdzēs orientēties homeopātisko preparātu klāstā un labāk izprast to pielietojumu. Tomēr aicinu neaizrauties ar pašārstēšanos, un slimības gadījumā vislabāk ir uzklausīt ārsta homeopāta padomu.

Anna Kaļķe, ārste homeopāte

Pēdējos gados interese par homeopātiju pasaulē un arī Latvijā arvien pieaug, kas ir apsveicami. Taču cilvēkiem ne vienmēr pie rokas ir uzticams informācijas avots par homeopātijas pielietojumu, kas ir plašs un ļoti daudzveidīgs. Protams, vislabāk homeopātiskās zāles izvēlēties, konsultējoties ar ārstu homeopātu. Taču, ja kādu apstākļu dēļ tas nav iespējams, grāmata būs labs sabiedrotais veselības uzlabošanā.

Dace Gaile, ārste homeopāte

DRUDŽA ĀRSTĒŠANA

Belladonna D3 – Atropa Belladonna – vilkoga
Pretiekaisuma ”triecienlīdzeklis”, noder visu vietējo iekaisumu ārstēšanai. Derīgs arī profilaktiski pret saaukstēšanos (pa 10 pilieniem vienu reizi dienā).

Simptomi: drudzis – pārkaršanas, svīšanas, caurvēja, auksta vēja sekas. Slimniekam sārta seja, sāk svīst, gļotādas sausas, tumši sarkanas, viegli pietūkušas, it kā svilst. Pēkšņas, pulsējošas sāpes slimajā vietā. Ja slāpst, liekas rīkle no sausuma savilkta. Drebuļi un pārmērīga jūtība pret visiem kairinājumiem. Bērniem seja tumši sārta, tādas pašas mandeles.

Deva: pa 5 pilieniem ik pēc 1-2 stundām.

Pretdrudža līdzekļi ir vielas, kas pazemina paaugstinātu ķermeņa temperatūru. Vairums saaukstēšanās slimību, tāpat kā citas iekaisuma slimības, sākas ar drudzi. Arī lielākajai daļai bērnu slimību sākumā ir drudzis. Šajos gadījumos līdz diagnozes noskaidrošanai var dot homeopātiskos līdzekļus, kas atvieglo slimnieka stāvokli.

Aconitum D3 - Aconitum napellus – zilā kurpīte
Ieteicama drudža sākuma stadijās.

Simptomi: slimniekam sārta seja, karsti, nemiers, bailes, āda sausa, lielas slāpes. Drudzis pēc saaukstēšanās, izmirkšanas, no auksta vēja, izbaiļu sekas. Slimnieks nesvīst. Slimajā vietā stipras, dedzinošas, noturīgas sāpes. Rīkles gals sarkans, mute sausa, locekļu sāpes, nogurums.

Deva: pa 5 pilieniem ik pēc ½ stundas.

Chamomilla D3 – Chamomilla officinale – kumelīte
Noder ne tikai pret drudzi, bet arī pret garo klepu. Ieteicams ļoti kašķīgiem, nervoziem bērniņiem, kas paši nezin, ko grib – raud un kliedz, neļauj sevi apskatīt. Nomierināt var, tikai nēsājot uz rokām.

Simptomi: drudzis un nemiers, bērniem arī zobu nākšanas laikā. Ja sāp zobi – viens vaigs karsts un sarkans, otrs – bāls un vēss. Bērniem arī kairinošs klepus, it sevišķi naktī, miegā.

Deva: pa 5 pilieniem ik pēc 2 stundām.

Bryonia D3Bryonia alba – baltā sētvija.
Noder ļoti akūtu elpošanas un gremošanas ceļu iekaisumu kā arī muskuļu un locītavu iekaisumu ārstēšanai.

Simptomi: izteikta salauztības sajūta, lūpas sausas, mēle sausa un aplikta, slāpes – grib dzert daudz vēsa dzēriena, jo no karsta kļūst sliktāk. Seja pelēcīga, sakritusi, āda sausa, karsta, sāp viss ķermenis, stipri svīst. Sviedriem skāba smaka. No katras kustības, pieskāriena kļūst sliktāk. Klepus pastiprinās, ieejot siltā istabā, dziļi elpojot. Slimnieks grib gulēt uz slimās puses, piemēram, ja plaušu karsonis, locītavu sāpes.

Deva: pa 5 pilieniem ik pēc 2 stundām.

Ferrum phosphoricum D6 – dzelzs fosfāts
„Pretdrudža līdzeklis” - derīgs sākuma stadijās pret visām saslimšanām ar drudzi. Arī bērniem ar fokālām infekcijām un nelielu vakara temperatūru. Labi palīdz pret akūtu vidusauss iekaisumu, vienlaikus mainot ar Belladonnu D3. Slaidiem, nogurušiem skolēniem, kas ātri sasaldējas, var dot profilaktiski pret saaukstēšanos (pa 10 pilieniem1 reizi dienā).

Simptomi: pacients ir mierīgs, jūtas vājš, brīžiem piesarcis, brīžiem bāls. Ieteicams jūtīgiem, mazasinīgiem cilvēkiem.

Deva: pa 1 tabletei ik pēc 2-3 stundām.

Pulsatilla D4 – Pulsatilla pratensis – pļavas silpurene
„Sieviešu līdzeklis”- derīgs slimniekiem ar lēnu, padevīgu dabu un mainīgu garastāvokli – cilvēkiem, kas ātri raud un ātri smejas. Gaišmatainiem ar bālu ādu, kam ātri salst, bet, ka negrib silti ģērbties. Lietojams katarālu iekaisumu gadījumos pēc apaukstēšanās, it sevišķi, ja izmirkušas kājas.

Simptomi: ādas, acu, elpošanas ceļu, ausu, gremošanas trakta gļotādu, kā arī locītavu iekaisumi. Galva karsta, bet rokas un kājas aukstas. No gļotādām maigi, bieži vien dzeltenzaļi sekrēti. Mainās vai zūd garša un oža. Slāpju nav. Klepus sauss, it sevišķi naktī, klepus laikā jāapsēžas, jo citādi grūti saturēt urīnu. Vakarā un siltumā pašsajūta pasliktinās. Labāk jūtas ārā, svaigā gaisā.

Deva: pa 5 pilieniem ik pēc 2 stundām.

Gelsemium D6-6 – Gelsemium sempervirens – mūžzaļā gelzēmija.

Simptomi: slimnieks jūtas kā salauzts un piedzēries, galvassāpes, kas nāk no spranda uz pieri. Temperatūra paaugstināta, bet asinsspiediens zems. Seja sarkana. Miegainība, adinamisks drudzis. Izteikts dziļš klepus, bet neko nevar atklepot.

Deva: pa 5 pilieniem ik pēc 2 stundām.

Par homeopātisko preparātu iegādi vairāk uzzini šeit:
Zāļu nepamatota lietošana ir kaitīga veselībai.
Pirms zāļu lietošanas konsultējieties ar ārstu.
© SIA Homeopātija